Frigolu Ambar Taşıma

Her ne kadar taşımacılık/nakliye denildiğinde akla birçok tarzda kuru yük ve herhangi bir özel muameleye ihtiyaç duyulmayan nakliye türleri gelse de özellikle gıda sektöründe yüklerin taşınmasında apayrı ihtiyaçlar ortaya çıkmıştır. Bunun en bariz örneği özel soğutma teknikleri kullanılarak yapılan Frigolu Ambar Nakliye ya da Taşımacılığı. İngilizce ’de Transportation Refrigerated olup dilimize Frigolu Taşıma olarak geçen bu soğuk taşımalı nakliye türü, en çok gıda sektöründe yüklerin -30 Co’ye kadar soğutulmuş kamyon veya kamyonetler ile taze ve dondurulmuş gıda şeklinde taşınarak yapılmaktadır.

Frigolu ambar taşıma aynı zamanda Frigofrik taşıma ya da nakliye olarak da bazı yerlerde geçer. Ülkemizde bu alanda hizmet veren birçok nakliye firması vardır. Bununla beraber Frigolu ambar nakliyede özel gereksinimler söz konusu olduğu için normal ambar nakliyeye göre fiyatlar biraz daha değişken olacaktır. Bu durumda tek tek ambar firmalarını araştırmanız ve hepsinden teker teker fiyat teklifleri alıp karşılaştırma yapmanız gerekmektedir.

Bu durum sizin için ekstra zaman kaybına, inanılmaz telefon numara ve görüşme trafiğine sebep olacaktır. Biz tasin.com olarak sizin için geliştirdiğimiz sistemde Türkiye’nin dört bir yanına başta Frigolu ambar nakliye olmak üzere birçok türde ambar nakliye hizmeti veren, lokantanızda kullandığınız balık ve deniz ürünlerinden mutfağınızdaki bonfileye kadar istediğiniz her ürünü sizin için güvenilir, hızlı ve uygun fiyatta taşıyabilecek, alanında yetkin ve profesyonel birçok ambar nakliye ve taşıma firmasını bir araya toplayan bir sistem yaptık.

Bu sistem ile birlikte istediğiniz yerden istediğiniz firmadan teklif alabilir ve size en uygun olan frigolu ambar nakliye firması ile anlaşabilirsiniz. Anlaştığınız firmanın güzergahı ve mesafeye bağlı olarak çeşitli fiyatlandırma tarifesine uygun taşıma yapılır. Bu durumda teklif aldıktan sonra güzergâh konusunda da detaylı bilgi alabilir ve diğer firmalar ile kısa bir karşılaştırma yaparak, belli sıcaklık aralığında kalması gereken ürününüzün taşınması Frigolu ambar ile taşıyabilirsiniz.

Firmalar kullandıkları kamyon, kamyonet ve soğutma sistemine göre soğuk taşıma aralıkları değişebilir. Örneğin A firması -12o C ile 18 Co arası taşırken B firması -30 Co’de bu taşımayı yapabilir. Bu yüzden Frigolu ambar ile soğuk taşıma yaparken taşıyacağınız ürünün özelliklerini ve firma taşıma ölçütlerini göz önünde bulundurarak anlaşmalarınızı yapmanızı tavsiye ederiz.


Anahtar Kelime: Frigolu Ambar, Frigolu Nakliye, Soğuk Taşıma, Frigofrik Taşıma, Frigolu Ambar Taşıma