Her Şey Dahil Evden Eve Nakliyat

Taşınmak istediğiniz veya taşınmanızı gerektiren durumlarda (tayin, devlet görevi, özel sektör işleri gibi) nakliye ve taşınma işlemleri bazen yorucu olabilmekte hatta bıktırabilmektedir. Sizin için bütçenize ve aradığınız özellikte evden eve nakliye firmaları çeşitli ekstra uygulamalar ile farklı hizmet türleri geliştirirler. Sizeler için taşınırken işinize yarayabilecek birkaç nakliye taşımada farklı hizmet seçeneklerini derledik.

Taşınmada en çok kullanılan evden eve nakliye hizmet çeşitleri:

1.Paketleme İşlemleri: Paketleme işlemi nakliyat işlerinde en önemli adımdır. Eğer paketlemede bir profesyonel değil iseniz bu durum bazen can sıkıcı olabilmektedir. Ancak telaşlanmayın bazı evden eve nakliye firmaları paketlemede size ekstra hizmet sunabilmektedir. Bunları kendi içerisinde hizmete dahil olanlar ve olmayanlar şeklinde ikiye ayırabiliriz:

· Hizmet Kapsamında Olan İşlemler: Tüm kolileme işlemleri, tüm mobilyaların ve beyaz eşyanın güvenli bir şekilde demontajı, kamyona yüklenmesi ve yeni eve taşınması evden eve nakliye firması tarafından yapılır. Aynı zamanda demontajı yapılan eşyların yeniden montajlanması ve kurulması da yapılır.

·Hizmet Kapsamında Olmayan İşlemler: Koliler istenilen odaya yerleştirilir ve kolilerin açılması sizden beklenir. Duvar delmeyi gerektiren, avize, anten klima montajlarını yapmazlar.

2.Sadece Montaj İşlemlerinin İstenildiği Hizmetler: Bu hizmet türünde de siz tüm kolileme işlemlerini yaparsınız ancak eşyaların demontaj ve montaj işlemleri evden eve  nakliye firması tarafından yapılır. Bunda da aynı şekilde hizmet kapsamında olan ya da olmayan durumlar mevcuttur:

·Hizmet Kapsamında Olan İşlemler: Demontajını istediğiniz mobilya, beyaz eşyaların sökülmesi ve paketlenmesi, yeni eve sizin de paketlediğiniz koliler ile birlikte taşınması ve yeni evde istediğiniz odada kurulum ve montajının yapılması evden eve nakliye firmasına aittir.

·Hizmet Kapsamında Olmayan İşlemler: Evden eve nakliye firması kolilemenin bittiğini ve sadece demontajlamanın kaldığını düşünerek kolisiz gelebilir. Evden eve nakliye firmasından koli beklememelisiniz. Yukarıda da bahsedildiği üzere burada da Duvar delmeyi gerektiren, avize, anten klima montajları yapılmaz.

3.Tüm Paketleme ve Montaj İşlemleri Hariç Sadece Taşımanın Nakliyede Olduğu Hizmetler: Bu hizmet türünde tüm paketleme işlemleri, montaj-demontaj ve yükleme işlemlerinin hepsi size aittir. Evden eve nakliye firması yalnızca bir noktadan diğer noktaya taşıma işlemini yapar. Diğer hizmet türüne nazaran bu tarz evden eve nakliye hizmeti biraz daha uygun fiyatlıdır.

4.Her Şeyin Hizmet Kapsamında Olduğu Nakliye Hizmetleri: Bu hizmet türü en geniş nakliye hizmetidir. Evden eve nakliye firması ile yapacağınız yazılı ve sözlü anlaşmalar neticesinde neleri istediğinizi net bir şekilde belirlersiniz. Bunun yanı sıra olası bir problem yaşamamak için istediğiniz hizmetin profesyonel bir ekip tarafından yapılmasını da ayrıca belirtmelisiniz.

Bu hizmet türünde elinizi bile sürmeden evden eve nakliye firmaları her şeyinizi yeni evinize taşır. Perde takmasından tutun mutfaktaki çekmecelerin düzenlenmesine kadar her şey bu hizmet kapsamına girebilmektedir. Kısacası bu hizmet türü ile yeni evinizde kahve yapabileceğiniz düzeyde yaşanabilir bir şekilde teslim alabilirsiniz. Ancak nakliye firması avize, klima takma gibi hassas ve uzman gerektiren işlerde dışarıdan destek almaları gerektiği konusunda emin olun. Evin temizliği de aynı şekilde hizmet kapsamına girebilmektedir. Bu hususları anlaşma yaparken sözlü ve yazılı bir şekilde belirtmeyi unutmayın.Her evden eve nakliyat firması her şey dahil nakliye hizmeti veremeyebilir bunun için size en uygun nakliye firması için tasin.com.tr adresimizden müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.Anahtar kelime: Nakliye, evden eve nakliye, nakliye firması, taşıma, taşınma, evden eve nakliyat